پرینتر

dpi پرینتر چیست

dpi پرینتر چیست

dpi پرینتر چیست هر آنچه که در مورد dpi باید بدانید

dpi پرینتر چیست مخفف عبارت dot perlnch است که به معنایی تعداد نقاط در اینچ مربع است . dpi محاسباتی دارد که در چاپ دیجیتال استفاده می شود . اما خیلی از افراد مفهوم dpi را با مفهوم ppi را اشتباه می کنند .

ppi یعنی تعداد پیکسل در هر اینچ و محاسبات ppi بر عکس dpi ساده تر است .

ابعاد پیکسل عکس دیجیتالی بستگی به سایز صفحه ای که قرار است چاپ شود دارد و تصویر به تنهایی دارای ppi نمی باشد . ppi زمانی رخ می دهد که تصویر در مرحله ی طراحی گرافیکی و چاپ باشد .

ppi مخفف کلمات pixel per inch است .

توضیح کامل تری از dpi پرینتر چیست

dpi پرینتر وضوح چاپ شما را تعیین می کند . پرینترهای که رزولوشن بالاتری دارند تصاویر واضح تری نسبت به پرینتر های که رزولوشن پایین تری دارد ایجاد می کنند . برای مثال پرینتری که دارای 600dpi  است بار کد واضح و مشخص را با 600 نقطه اینچ ایجاد می کند و درجه وضوح بالایی دارد . اما پرینتری با 203dpi نقطه های کمتری از اینچ وارد می کند و  بار کدهای بزرگ برای برچسب حمل و نقل که رزولوشین پایین تری دارد استاندارد است . در کل به بارکد های کوچکتر وضوح بالا نیاز دارید تا قابل اسکن شدن هستند .dpi پرینتر چیست

راه های ارتباط با ما :

88866840

88866830

فرق بین dpi و ppi

حالا قراره تا با تفاوت بین dpi   و  resolution آشنا شوید .

تفاوت بین dpi و resoloutin

resoloutin یکی از قدیمی ترین واژه ای است که برای وضوح تشریح کردن درجه کیفیت و جزییات تصاویر با کیفیت تصاویر استفاده میشود . هر چه درجه resoliutin بیشتر باشد تصویر با جزییات بالاتر به شما نمایش داده می شود و هر چه resoioution پایین تر باشد جزییات تصویر پایین تر است به اصطلاح خودنمایی تصویر تار دیده می شود . در واقع dpi یکی از روش های محدود کردن و تعریف درجه وضوح تصویر است . و این را فراموش نکنید که این dpi است که تعیین کنند چه تعداد نقطه در یک اینچ در تصویر قرار دهید طبیعتا هر چه تعدا نقاط dot در هر اینچ بیشتر باشد کیفیت تصویر بیشتر است .

برای خرید و اطلاع از قیمت کلیک کنید 

نقاط در کنار هم در رنگ های می تواند متفاوت باشد و چشم انسان قادر به این تفکیک رنگ های است . هرچقدر اندازه این نقاط کوچک تر باشد کیفیت بیشتری را خواهید دید .

هرچقدر نقاط بزرگ تر باشد . یعنی dpi تصویر پایین تر باشد . چشم انسان قابلیت تفکیک نقاط را بدست می آورد و تصویر به شکل یه پیکسلی و ترک خورده به چشم می آید .

واژه resolution یک واژه عمومی است . و بیشتر در زمینه ها و بحث تصاویر مورد استفاده قرار می گیرد . از واژه  resoioution برای صفحات تلویزیون و مانیتور ها استفاده می شود .

در چنین دستگاه های معمولا از یک واحد دیگری هم استفاده می کنند که به ppi یا pixel per luch معروف است .

dpi در مصارف پرینت دیجیتالی یا digital printing استفاده می شود . در این مواقع قطرات ریزی از رنگ روی کاغذ اسپری می شود و تصویر ایجاد می شود .

“ممنون که با همراه بودید”

dpi پرینتر چیست

برای ثبت سفارش واتساپ پیام دهید

09914647335

عضو گروه تلگرام ما شوید

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *