پرینتر

بلید چیست؟کاربرد ان در پرینتر لیزری

بلید چیست؟کاربرد ان در پرینتر لیزری

بلید چیست؟کاربرد ان در پرینتر لیزری

بلید چیست؟کاربرد ان در پرینتر لیزری: در این مقاله قراره است درباره ای بلید چیست؟کاربرد ان در پرینتر لیزری را بخوانید و با قطعات پرینتر بیشتر آشنا شوید

با ما  همراه باشید وبرای ورود به سایت آنلاین اچ پی با ما همراه باشید .

وایپر بلید چیست؟

بلید چیست؟کاربرد ان در پرینتر لیزری وایپر بلید (wiper blade) که در بین تمام تعمیرکاران به اسم بلید ( blade ) شناخته شده است . این قطعه در پرینترهای لیزری یکی از قطعات کارتریج بوده که در تماس با درام بوده ، و در کیفیت چاپ نقش مهمی دارد .بلید در دستگاه های کپی هم وجود دارد .

بلید ، تشکیل شده از یک قطعه فلزی و یک قطعه پلاستیکی که به هم چسبیده اند و یک تیغه را تشکیل می دهند .

بلید در تماس با درام است و بعد از عملیات چاپ تونر های اضافه را از روی سطح درام پاک می کند.

قسمت اصلی بلید، از پلاستیک نسبتا نرمی ساخته شده است که از لحاظ الکتروستاتیک خنثی بوده و کار تمیز کردن درام را بر عهده دارد.

بلید چیست؟کاربرد ان در پرینتر لیزری

نکته :

تونرهای اضافه ای که بلید جمع اوری میکند در قسمت مخزن ضایعات کارتریج جمع اوری می شود . باید مراقب باشید هنگام پر شدن مخزن ان را تخلیه کنید .

داکتر بلید

داکتر بلید همکار بلید بوده و کارش تمیز کردن تونر اضافه بر سطح مگنت رولر است . وظیفه خود مگنت رولر هدایت تونر به درام است .شارژ تونر از طریق اصطحکاک ایجاد شده توسط داکتر بلید که در جهت مخالف مگنت رولر است انجام می شود . ضربه زدن و ایجاد خراش به بلید و داکتر بلید کل کیفیت چاپ را به هم خواهد زد .

وایپر بلید

وایپر بلید اول درام را تمیز می کند بعد توسط فوم رولر بروی درام قرار می گیرد کامل تمیز می شود . کار وایپر بلید تمیز کردن سطح درام بعد ز یک دور گردش کامل می باشد .

توجه داشته باشید هرگونه زرد شدگی یا سفت سخت شدن این قطعه نشان دهنده فرسودگی ان است و این فرسودگی باعث ایجاد شدن خطوط خاکستری در قسمت پایین صفحه پرینت یا چاپ شما خواهد شد.بلید چیست؟کاربرد ان در پرینتر لیزری

بلید و مراقبت از ان

بلید مراقبت های لازم خود را دارد که باید رعایت کنید لبه بلید بسیار حساس است و هنگامی که لبه آن دچار مشکل شود ( لبه ان دچار خش بشود ، یا لبه ان به هر طریقی شکل اولیه خود  را از دست بدهد ) در چاپ شما تاثیر می گذارد و کیفیت چاپ شما را پایین می آورد.

بلید ممکن است در اثر استفاده زیاد اثر خود را از بین برود.

زمانی که بلید تعویض می شود باید سطح ان را با مقداری تونر بچه آغشته کنید تا هنگام برخورد با درام به اصلاح قفل نکند.

بلید چیست؟کاربرد ان در پرینتر لیزری
بلید چیست؟کاربرد ان در پرینتر لیزری

نحو تمیز کردن وایپر بلید

نحو تمیز کردن وایپر بلید و برای عملکر  بهتر چاپگر تمیز و پاک کردن وایپر بلید ضروری است .تمیز کردن این قطعه ضروری است و باید حداقل یکبار درهفته یا بیشتر باید پاکسازی شود . لازم به ذکر است که به شما عزیزان گفته شود که هنگام  تمیز کردن وایپر بلید از هیچ محلولی استفاده نشود تا در تماس با پلاستیک واکنشی نشان ندهد و باعث آسیب رساندن به دستگاه نشود.

جداکردن بلید

جدا کردن بلید بسیار راحت است برای اینکه بلید را جدا کنید لازم است اول کارتریج را خارج کنید علاوه بر این به یک پیچ گوشتی هم نیاز خواهید داشت.

مراقب باشید با استفاده از نیرو به هیچ یک از قطعات پلاستیکی آسیبی وارد نشود وبعد  از تمیز کردن ، وایپر بلید به راحتی در جای خود قرار گیرد.

نتیجه گیری :

نتیجه گیری در این مقاله درباره ی بلید چیست؟کاربرد ان در پرینتر لیزری خواندید و متوجه شدید که در صورت هرگونه مشکل برای بلید چاپ شما دچار مشکل می شود و اینکه احتیاط لازم را برای تمیز کردن وایپربلید داشته باشید که دچار آسیبی نشود .امیدواریم اطلاعات کافی درباره بلید چیست؟کاربرد ان در پرینتر لیزری به شما عزیزان داده باشیم.

“ممنون از همراهی شما عزیزان “

راه های ارتباط با ما :

021-88866840

021-88866830

0912-1891217

در اینستاگرام با ما همراه باشید .

آیدی اینستاگرام :  onlinechapgar.-ir

عضو گروه تلگرام ما شوید

برای سفارش سریع  خرید پرینتر و کارتریج واتساپ پیام دهید

09914647335

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *